Svět knih a knížek,který mi dříve nic neřikal

18. února 2010 v 17:07 | Beornottobe |  ZÁJMY
Jak již jsem se zmiňovala v článku " O mně" o knížkách jsem si dříve myslela, že jsou ztráta času. To bylo ale do doby, než jsem se před pár dny začetla do knihy 'Zlobiví psi si užijí víc legrace' . Na knihy jsem trochu změnila názor i před půl rokem, když jsem četla knihu ' Marley a já' , kterou jsem přečetla asi 3×, ale to byla jediná kniha, která mě dokázala doopravdy zaujmout. Možná proto jsem ke knihám chovala takový odpor, protože se mi žádná z nich nejevila dostatečně zajímavá.


Minulý a letošní rok jsem v kině zhlédla dva filmy z twilight ságy....Řekla jsem si, že číst to by bylo zbytečné a že si na další díl počkám, moje zvědavost ale rostla a tak jsem se před 2 dny začetla do knihy s názvem 'Zatmění', kterou teď čtu a opravdu mě začalo čtení bavit. Ale i přesto mě sžírá, že je opravdu jen málo knih, které přečtu s nadšením jako Marleyho nebo Zatmění...Čtení zkrátka není asi moje parketa, i když bych byla moc ráda, kdyby byla..
Do konce června máme mít do čtenářského deníku přečteno 8 knih,nejlépe pak doporučenou četbu..Já nemám přečtenou knihu ani jednu a ani se mi do toho nechce.Nejspíš až dočtu 2 knihy, které mám nyní rozečtené, tak zase začnu chovat tu nenávist ke čtení, protože nemůžu zaboha najít další knihu, která by mě dokázala zaujmout, ale na tom nesejde, stejně budu muset číst tolik nenáviděnou doporučenou četbu, která mě nedokáže zaujmout ani hloupým názvem.

I přesto mě ale láka čtení, je fajn sednout si, vzít knihu do ruky a potulovat se ve své fantazii, představovat si děj, který je v knize popsán do každého detailu, jen aby kniha byla co nejdelší.Když se tak začtu, nevnímám okolní svět, v ten moment existuje jen děj knihy, nad kterým se musím zamýšlet a myslím na něj tak dlouho dokud si neřeknu: " Vždyť je to jenom kniha,proč nad tím tak přemýšlím,má to vůbec cenu?!"
Opravdu mě mrzí, že není více autorů knih, kteří by dokázali mě, náročnou čtenářku zaujmout tak,jako to dokázali John Grogan a Stephenie Meyerová.Díky bohu za jejich tvorbu!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Caty Caty | Web | 19. února 2010 v 21:29 | Reagovat

Marley a já je bezvadná četba!A totéž film!Krása.Jinak ta Emily je prostě o takový drsný holce:D která ztratí paměť a všechno hledá-rodinu apod..Je to zajímavý a vtipný,doporučuju!:DJá čtu teda hodně a celkem časo:)Dyžtak můžu doporučit něco;)

2 Caty Caty | Web | 19. února 2010 v 21:32 | Reagovat

Jo a má číči:)

3 Johnnie... Johnnie... | Web | 10. dubna 2010 v 19:49 | Reagovat

Ahoj ;), Marley a já jsem kdysi četla taky, vtipný, ze života i dojemný... pro milovnici zvířat a pejsků bych ještě doporučila knihy od Jamese Herriota(nevim elsi to teď píšu dobře, ale sou to čtivou formou sepsaný všechny možný smutný i veselý zážitky zvěrolékaře) a pak taky knížku Můj přítel Lord (nebo tak ňák :) už je to fakt dávno co sem to měla v ruce, ale pamatuju si že to na mě udělalo docela dojem, napsali to páníčci jedný kolie jako takovou vzpomínku a památku na výjmečného psa, kterýho měli moc rádi... no něco jako Marley a já, akorát že Lord byl trochu jiné nátury :D)... jinak nevim kerym směrem seš náročná čtenářka ;), ale moje nej knížka je A uzřela oslice anděla od Nicka Cavea, nevim co proti ní všichni mají, ale většina lidí kterejm sem ji doporučila mi po přečtení sdělila, že "uff, to bylo ňáký pro náročný čtenáře teda" :DDD... + nejlepší fantasy oddychovky- cokoli od Terryho Pratchetta... měj se;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.