Knížky knížkovatý!

2. srpna 2010 v 21:38 | Beornottobe |  ZÁJMY
beornottobe.blog.cz
Já vím, jsem hrozná. Skoro v každém z posledních článků jsem se zmiňovala buď o nějakém seriálu nebo, že poslední dobou strašně ráda čtu, ale to je normální, já se opakuji skoro pořád :D Zkrátka a jistě, když mi blog.cz nedá Téma týdne, o kterém bych měla možnost se rozepsat, tak musím psát o psech, knížkách, filmech, seriálech, hudbě apod., protože můj život není nijak zajímavý a je tak trošku stereotypní a tak moc zážitků ze sebe asi nevyždímám.
Ke čtení mě dostala tak trochu kamarádka, která ve čtení našla opravdovou zálibu. Ve škole si každý den četla, vykládala mi, jak když má po večerce si čte při baterce pod dekou, aby jí mamka nepřistihla nebo jak když něco provede, tak má jako trest, že jí zabaví rodiče knihy. Často jsem jí kladla otázku, co vlastně na tom čtení vidí. Já kladla ke knížkám tak trochu odpor a ona neustále četla. V té době jsem jí vůbec nechápala a tvrdila jsem s přesvědčením, že pokud je kniha dobrá, tak z ní určitě udělají i film. Jo, to udělají, ale jak jsem se později přesvědčila, tak kniha je téměř vždy lepší (až na pár výjimek).

Tak tady takový malý seznam, co jsem přečetla+ komentáře, postupně třeba udělám další část až zase přečtu několik knih. Moc jich tu není, přeci jen čtení nemám v oblibě zas tak dlouho a většinou čtu romány, takže kdo je nemá rád bude asi nad mým vkusem ohrnovat nos, ale co se dá dělat.. :)První kniha, ve které jsem našla zalíbení byla asi Marley & Já od Johna Grogana. Já jakožto blázen do psů jsem dříve nečetla nic jiného než psí knížky, ať už byli o výchově psa nebo encyklopedie psů, ale nikdy jsem v těch odborných knihách nenašla to, co jsem našla u Marleyho. Tahle kniha byla snad první, kterou jsem přečetla víckrát než jednou a klidně bych si jí dneska přečetla zas. Poté, co jsem jí přečetla jsem šla ještě do kina na film a líbil se mi. Ovšem knížka mi prostě dala víc.

Bohužel, ačkoliv Marley se mi strašně líbil i přesto jsem nedokázala přečíst nějakou další knihu bez toho, aniž bych nemusela, kvůli čtenářskému deníku. Do čtenářského deníku se mi tedy dostaly knihy od Jacqueline Wilsonové, které mi půjčila kamarádka jako např. Narozeniny, Lola Rose či Holka z popelnice, které bych dneska už nečetla, ale před těmi 4 lety to nebylo zas tak otřesné. Dále pak Harry Potter a kámen mudrců od Rowlingové. Tolik obdivovaný Potter a já prostě ne a ne se do toho začíst. Od té doby, co jsem se snažila tu knihu přelouskat nesnášim ani filmy, vybralo si to prostě svou daň a už nikdy asi nebudu číst dokonce knihu, která mě nebaví :D Nevím, třeba by mě to dneska už bavilo, ale zkoušet to nehodlám, protože se mi před 4 lety tak zhnusila, že se od ní držím na sto metrů daleko. Je mi líto...Dále pak jsem četla knihy jako Bílý tesák, Osada havranů, Robin, Robin druhý a jeho rodina, Táto, sežeň štěně nebo třeba Moje nejmilejší psí historky či Strážci domova. Četla jsem toho mnohem víc, protože jsem prostě do čtenářáku něco dát musela, ale vim, že všechny víš jmenované jsem četla spíš z povinnosti než pro radost. Neřikám, že se mi nelíbily, jen jsem z toho neměla ten pravý požitek.

Po tom, co se mi tolik zalíbila kniha Marley & Já, jsem si nemohla odpustit koupit si knihu od stejného autora, kde je výběr článků, které napsal do novin. Jmenovala se Zlobiví psi si užijí víc legrace. Opět jsem se do ní začetla.

Jednou když jsme šly s kámoškama z kina, kde jsme byly na Novém měsíci, rozhodla jsem se, že si od jedné z kámošek půjčím druhý a třetí díl téhle ságy. Jo, vážně se mi to natolik líbilo, že jsem chtěla znát pokračování a byla jsem ochotna si přečíst dokonce i knihy :D A jo, bavily mě, Zatmění i Rozbřesk jsem přečetla během pár dní.

Upíří mánie se zhostila i mě a začala jsem se koukat na The Vampire diaries. Později jsem objevila i knihy. Probuzení, Souboj, Zášť a Temné shledání. Neřikám, že se mi nelíbily, ale seriál byl(je) úplně jiný než ty knihy a musím podotknout, že 100× lepší. Takže jsem se přesvědčila, že ne vždy musí být kniha lepší než film(v tomto případě seriál). A taky v těhle knihách bylo milion chyb( překlepů), což jim taky ubralo na kvalitě.

V 9. třídě, kterou jsem teď ukončila, nám zadala učitelka doporučenou četbu. Nebylo to povinné, mohli jsme si napsat do deníku, co chtěli, ale i přesto jsem si 3 knížky z toho seznamu přečetla. Byly to tyto: Krysař, Křest svatého Vladimíra a Petr a Lucie. Krysař a Petr a Lucie zas tak špatné nebyly, ale ten Křest, pro ten jsem vážně nenašla pochopení, některé odstavce jsem musela číst dvakrát, protože jsem to, co jsem četla, hned zas vypouštěla, ale nakonec jsem to přelouskala. Ještě, že to bylo bráno jako báseň a nebylo to dlouhé. :D Kvůli těmhle knihám jsem zašla po roce do knihovny. A světe div se po tom, co jsem je přečetla jsem tam zašla znovu s tím, že si půjčím další knihu. A tak začala má éra čtení. Postupně jsem přečetla knihy: Pýcha a předsudek, Rozum a cit a Opatství Northanger od Jane Austenové. Austenová měla prostě krásné příběhy a tak jsem si nemohla pomoct, víc knih tam bohužel od ní neměli, ale ještě mám doma knihu Emma, kterou jsem si nedávno půjčila od babičky, ale pořád se k ní nějak nemůžu dostat, tak doufám, že se mi to brzy povede :) Dále jsem si půjčila jednu knihu od Stephena Kinga s názvem To a dnes 2.8. jsem si půjčila od Kinga další a to Dračí oči, kterou jsem dnes začala číst.

Před prázdninami jsem si od kamarádky půjčila i první dva díly Twilight ságy. Jak už jsem psala výše- Zatmění a Rozbřesk jsem přelouskala už dřív, ale Stmívání a Nový měsíc jsem přečetla až před prázdninami, protože předtím( jak již jsem několikrát psala- a zase se budu opakovat) jsem prostě číst nechtěla. Stejně jako 3. a 4. díl se mi i první dva zalíbily. A stal se ze mě pěkně prosím maniak, jelikož už jsem je všechny četla dvakrát a Zatmění čtu teď po třetí.

O prázdninách jsem si zašla do knihkupectví a koupila si knihu Metráček, kterou jsem už také dočetla, asi před 2 dnema. :)

To bude asi vše, nezmínila jsem úplně všechny, ale jen ty, co si pamatuju. A chci ještě jenom říct, že kdo tenhle článek přečetl celý, tak ho obdivuju!! :D

Foto: obrázky ze Seznamu :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čteš rád/a?

Ano
Ne

Komentáře

1 Caty Caty | 2. srpna 2010 v 22:12 | Reagovat

Jéžiši marijáá:D Tolik čtiva!!:D A s deníčkama máš samozřejmě pravdu:D
A hele:D Nečetla jsem ten článek tak ho du asi přečíst a du si dělat poznámky jaký knížky si přečtu:D

2 Caty Caty | 2. srpna 2010 v 22:14 | Reagovat

Je to hrozně dlouhý:D Nezvyk:D

3 Caty Caty | 2. srpna 2010 v 22:20 | Reagovat

Jo takže.Si musim přečíst Zatmění.Jaký to je?:DA od toho Kingáče taky,Hela četla totiž různý ty věže nebo co a hrozně si to pochvaluje takže si to dáme:D

4 Beornottobe Beornottobe | Web | 2. srpna 2010 v 22:50 | Reagovat

[3]: Jo, Zatmění se mi asi líbilo úplně nejvíc :D Pak ještě Stmívání :D Novej měsíc mi přišel trošku nudnější a v Rozbřesku je strašně nudná Jacobova kniha :D

5 Caty Caty | Web | 3. srpna 2010 v 9:47 | Reagovat

[4]: Jo já myslela rozbřesk:D

6 Boe Boe | E-mail | Web | 3. srpna 2010 v 10:21 | Reagovat

No, většinu knížek znám, ale nikdy jsem je nečetla, až tedy na Haryho Pottera, který mě ovšem taky nebavil. Můj brácha ho kdysi úplně žral, ale já ne a ne se do toho vžít. Je samozřejmé, že Rowlingová je obdivuhodná spisovatelka, tolik zafantarízovaný člověk se jen těžko najde. Ale nenašla jsem si k této knížce cestu..

7 Žirafka Žirafka | Web | 7. srpna 2010 v 16:15 | Reagovat

No, přiznám se, že já ty knížky stejně neznám (a to jsem u druhé) a tak jsem nevydržela číst dále jen názvy knih, které mi nic neříkají, protože já vím, že už je číst nebudu. A to nejspíš nikdy, protože já fakt nečtu :D. A tak jsem si přečetla uvod a pak asi poslední tři odstavce :-). Ale aspon jsem se přiznala. ;-). Jinak stmívání jsem viděla pouze jako film a přijde mi to dobrý a kniha se mi fakt číst nechce.

Jsem na tom stejně, jako jsi na tom byla ty. Knížky nemám ráda a nečtu, max. se podívám na film. Jen moje kámoška pořád čte, i ve škole a furt a mě už to nebere a tak ji to nechávám. Ale já číst nebudu, takže to fakt nehcápu, jak toho můžeš tolik přečíst :D

8 Jojo Jojo | Web | 12. srpna 2010 v 21:53 | Reagovat

No.. většinu knížek co tu uvádíš neznám, nebo jsme o nich slyšela, ale nečetla jsem je. Ale třeba Holka z Popelnice je super, asi před třemi lety jsem ji přečetla skoro naráz.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.