Dny plné samostatně pracujících lidí

23. ledna 2012 v 16:17 | Beornottobe |  OSTATNÍ
Otázka dne - proč by samostatní lidé měli pomáhat nesamostatným individuím?

Naše třída si na internetu vytvořila stránku, kam vždycky jeden člověk přidá vypracované otázky na písemku, vypočítané příklady na matiku nebo třeba výpisky. Tak si říkám, proč si to každý nemůže udělat sám za sebe? Copak v životě pak budou chtít mít pořád někoho, kdo za ně všechno bude dělat?


Ten, kdo nechápe například matiku se to nenaučí tím, že si to mechanicky přepíše. A to se potvrdilo i na naší čtvrtletce...

Uniklo zadání písemky a lidi to začali počítat.Samozřejmě ti, co měli ty příklady do čtvrtletky vypočítané to dali na internet, i já jsem tam přispěla asi dvěma příkladama, abych se i ujistila, že je mám dobře, jenomže ta pakáž, která to neuměla ani trochu si to napsala na papír a pak to jenom opsala a nekontrolovala při samotné písemce, a tak tam samozřejmě všichni nasázeli krásně stejné chyby. GRATULUJI vám, vy inteligentní jedinci.

Samozřejmě díky těmto sakra chytrým lidem se to provalilo, protože když čtyřkař najednou má dvojku, tak je to trošku divný, že? Učitel se naštval, jelikož jeho čtyři hodiny strávené opravováním písemek byly vlastně naprosto zbytečné. Dneska přišel do hodiny s novým zadáním písemky a VŠICHNI to museli psát znovu. Já, která jsem to neopsala pochopitelně taky, protože museli prostě úplně všichni, ale tak bylo to v pohodě, snad mi to dopadne stejně dobře, jako ta původní písemka...jen mi to přijde hrozně nefér - házet všechny do jednoho pytle. Ale vážně jim moc přeju, že si v tom vymáchali hubu a jen tak jim to neprojde. Taky jednou platí heslo, že s poctivostí nejdál dojdeš :)

Ještě jsem se ho byla ptát po hodině na tu starou písemku, koukala jsem se na ní a měla jsem tam dost bodů, takže na 1 určitě vyšla :) A on i říkal, že zrovna mě věří, že jsem to neopsala, ale že to chce prostě porovnat a že to šlo strašně vidět, že ty lidi to nedělali sami za sebe :D

Jinak ještě chápu například kámošku, které dávám opisovat úkoly. Ona na to totiž zapomíná. Ale minule mi ona zas poslala vypracovaný úkol, takže my si to tak vynahrazujeme. Jindy zase vypracuji otázky a ona mi to vytiskne a přinese do školy. Ale ona ty otázky vlastně vcelku nepotřebuje, protože se doma neučí a pak si to jen čte před hodinou...občas jí závidim, že i přesto, že si to jen přečte má třeba dvojku...
Ale nechápu lidi, kteří si to, že opíšou úkol naplánují. Nebo jedna holka se vztekala, že na internet nikdo nedal vypracované otázky. Tak kde to žijem alee??

Jinak jedna holčina bude mít ze zeměpisu prý neklásko jen proto, že nešla dopsat písemku (ze které i kdyby dostala 5, tak jí to průměr nezmění, ale učitel prej, že si to musí dopsat :D). A já jsem se ho taky ptala, jestli to musím dopisovat a prý, že NE, což se mi líbí :D Ale tak, mám tam průměr 1,0 , tak by to ani nemělo cenu dopisovat.

Zítra se uzavírají známky, tak jsem zvědavá, co dostanu z náboženské výchovy (je docela paradox, že jediná dvojka mi hrozí z takovéhleho předmětu, ale co se dá dělat :D)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Caty Caty | Web | 23. ledna 2012 v 17:44 | Reagovat

Budeš mít jedničku,budeš mít samé,protože jsi chytrá! :D;)
Moje známky nezmiňuju,víš moc dobře jak to s nima je :DD

2 Rouna Rouna | Web | 7. února 2012 v 12:27 | Reagovat

Nojo,.. jenže třeba s tou matikou. Někdo na to ten mozek prostě nemá, i kdyby se posral. jako třeba já. Takže si nedoevdu představit, co bych dělala, kdyby vedle mě na matice neseděl ten dokonalej mozek, kterej sedí a neměli jsme maitkářku s takovým přístupem, kterej má. Takže asi chápu ty vaše lidi, co si to opíšou. Protože je lepší to risknout, opsat, mít 2ku a nepropadnout, než mít 5 a jo... Ale na druhou stranu, proč takoví lidi jsou na gymplu? Neplatilo dřív, že na gympl chodili itneligentní lidi?

3 Beornottobe Beornottobe | Web | 7. února 2012 v 17:26 | Reagovat

[2]: jo, stejně jako by platilo, že na biskupskej gympl choděj věřící, ale u nás je 99% nevěřících...u nás je všechno jinak než má :D chápu, když na to někdo nemá mozek, ale může to aspoň dát míň najevo a ne udělat si z 5 jedničku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.