Kde jsi, portále?

18. ledna 2012 v 17:44 | Beornottobe |  OSTATNÍ
Portál.
Hledám už hodně dlouho.
A on se stále nikde neobjevuje.

Asi budu muset zvolit novou taktiku prozkoumávání okolí, protože v tomhle století, v tomhle světě a hlavně v téhle společnosti už nedokážu vydržet. Měla bych se změnit já, abych se přizpůsobila téhle době? Možná, ale já to neumím a hlavně se ani nechci měnit.


Vysnívám si jiný svět. Vždycky, než večer usnu. Ale ten není skutečný, nemůže být...a každé ráno musím jít zase čelit realitě, těm lidem, tomu všemu..!

Každý na mě má strašně vysoké nároky, obzvlášť ve škole. To, že je člověk jedničkář znamená, že musí všechno znát? Ne, vážně ne. Znamená to, že se doma učí. Možná má nějaké předpoklady k tomu, aby měl mírně nadprůměrné výsledky, ale bez učení to nejde u nikoho.
Lidi ze třídy mě asi nesnáší, když udělám chybu, vyžívají se v tom. Možná je to závist, možná jen jejich zkažená povaha, arogance, možná to, že nesnesou, aby někdo byl lepší než oni...? Nevím, nechci to vědět. Především jsem se naučila je ignorovat.

Ve třídě mám jen 2 lidi, které považuji za kamarády, pak ještě 3 lidi, se kterými jsem ochotna se občas bavit, protože nejsou natolik zkažení jako ostatní. O ročník níž mám ještě jednu kamarádku.

S kamarádkou ze třídy se zbytku třídy stráníme, pokud to jde. Už nám to bylo i oznámeno lidmi, kteří si o sobě myslí, že jsou velmi bystří, když si toho všimli.
O přestávce chodíme na chodbu ještě za onou kamarádkou z nižšího ročníku. Jsme úplně na jiné vlně než většina našich vrstevníků. Neumím si představit, že tyhle dvě holčiny neměla ve škole. Byla bych tam asi sama, nikdo by si se mnou nepředstavoval smyšlený ideální svět plný nadpřirozena, nikdo by se mnou neopakoval hlášky z oblíbených seriálů...

Mimochodem, při hodině češtiny, jsem zjistila, že to, co dělám se nazývá bovarismem (= vysnívat si svůj svět, jelikož jste nespokojeni s realitou). Škoda, že paní Bovaryová z té knihy to zakončila sebevraždou.

Jdu na procházku se psy. Jedinými tvory, kteří vás milují víc než sami sebe, nelžou vám, nejsou falešní, neposmívají se vám, nenadávají, nepomlouvají...jen jsou rádi za každou maličkost a vzhlíží k vám. Kdo by je neměl rád?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Caty Caty | Web | 18. ledna 2012 v 22:04 | Reagovat

Víš přesně,co si myslim...F u c k.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.