Anglie! Anglie! Anglie!

17. dubna 2012 v 23:07 | Beornottobe |  OSTATNÍ
Když jsem v červnu loňského roku přijela z Francie plna zážitků a s hromadou fotek nezmohla jsem
se na tento blog napsat moc velký článek o tom, jak to tam celé probíhalo. Přišlo mi to zbytečné, byla jsem líná si to psát a navíc fotky mi tak jako tak přivedou vzpomínky i když si je nezapíšu. Ale teď mne prostě chytla psací nálada a mám chuť napsat o všem, co se dělo v Anglii. Nebudu popisovat asi úplně vše, ale to, co mě nejvíc chytlo za srdce :)

Jinak miluju červený autobusy, červený telefonní budky, Warwick, Big Ben, střídání stráží(nutně chci jednoho z těch človíčků domů), Buckingham, Stonehenge, Oxford, Windsor, Bath, Madame Tussauds, katedrálu svatýho Pavla, Stratford a prostě všechnoo ostatní! A chci nutně zpátky!


Odjezd do Anglie, autobus, řidiči apod.
Ráno 12.4. ve čtvrtek jsem již nešla do školy. Budík zazvonil v 8.30 a já vstala. Nachystala jsem se, dobalila poslední věci a mohlo se vyrazit směr škola. V 10 hodin dorazil autobus.
Ty řidiči byli za celou dobu zájezdu strašně faajn, úplně nejlepší! Hlavně ten jeden mi přišel, že
nevyrostl z dětství, obzvlášť když ke mně na jedné benzínce přišel, zpíval si u toho a pak sáhl po nějakém časopisu při čemž zvolal: jééé :D Jó, jó...byli fajn :) Taky stále válčili s řidičema z druhého autobusu od stejné cestovky. Nejdřív oni nám přivázali balónky na bus a postříkali ho vodou. Pak naši jim napatlali na sklo Cif a polepili to stránkama z Blesku, potom jsme zas my tahali za busem pet flašky a nakonec oni měli v autobuse smradlavý sýr :D
Jinak paní průvodkyně byla taky fajn. Akorát se nějak moc lepila na všechny dospělý chlapy, co tam byli :DD Ne...už mlčim.
A lidi z jiných škol mi nějak výrazně nevadili, až na pár výjimek, ale to byli jen asi 2 nebo 3 lidi. Byli fajn a někteří kluci měli za jízdy i dost dobrý hlášky, tak jsem se i zasmála no... :D

Ta cesta trvala strašně dlouho, ale zpříjemňovali nám jí pouštěním filmů a taky zpíváním. To, že mám tu vypatlávací písničku stále v hlavě radši nekomentuji. Zpívali jsme tu jednu píseň za ten zájezd snad stokrát a vždycky tak minimálně 4× dokola. Pak nám přidali ještě jednu písničku a pak jsme si i jednou zazpívali Queeny no... ale to už zas přeskakuji na další dny :DPrvní den v Anglii (13.4.)
Dorazili jsme asi ve třičtvrtě na 6 tamějšího času (tzn. u nás v 6.45) a šel se zkoumat Londýn. Došli jsme ke katedrále sv. Pavla. Řeknu vám - když vám někdo řekne, že tam nahoru vede 900 schodů a vy si myslíte, že to zas tak hrozný být nemůže, jste na omylu. Když jsem slízala dolů, tak jsem myslela, že se mi nejen zamotá hlava a vemu to hlavou o zeď, jelikož ty KULATÝ schody měly na sobě šedivý pruh a já v hlavě měla jen ty šedivý pruhy a neskutečně jsem se motala, takže jsem musela jít strašně opatrně, ale taky, že mi upadnou nohy, protože těch 900 schodů, z čehož většina byla maličká a strašně moc zatočená, nešlo vyjít tak bez námahy :D
Kolem 7 večer jsme dorazili na parkoviště do města Oxford, kde si nás měly vyzvednout rodiny. Nás si vyzvedla jedna paní původem z Indie a šly jsme pěšky k ní...nehorázně jsem záviděla těm, co jeli autem :D V domě nás přivítal černobílý pes Bruce, který po celou dobu naší návštěvy vrtěl ocasem a měl neskutečnou radost, že tam jsme. Paní měla 4 děti ve věku od 4 do 15ti let, které řvaly na celý dům a náležitě si to užívaly :D Taky měla kromě Bruce ještě štěně, které jsme viděly za celý zájezd jednou a pak matku štěněte, kterou vůbec, protože prý není hodná :D Já jako jediná z nás 4 (z naší školy jelo celkem 8 lidí, já byla na pokoji se 3 kamarádkami) jsem angličtinu zvládala i na komunikování, takže jsem povětšinou holkám překládala, co po nás paní přesně chtěla...nejlepší bylo, když jsem jí i já rozuměla špatně, ale nevadí :D K večeři nám dala pár malejch brambor, dva pidi párečky a půlku talíře zeleniny. No...dobré to nebylo, ale dalo se to sníst (až na tu zeleninu, tu já nesnášim) :D


Druhý den v Anglii (14.4.)
Ráno jsme vyráželi po snídani (cornflaky - jako každý další den :D) směr parkoviště odkud jsme v 8 hodin vyrazili směr Stratford (rodiště Shakespeara). Byl tam i pán "živá socha", co vypadal jako Shakespear a nějaké děti se s ním chtěli vyfotit s domněním, že je to socha a on na ně vybafnul. Švanda :D Potom jsme jeli na hrad Warwick - ten naprosto miluju! Krásný, středověký hrad. Co víc si přát :) A nakonec jsme si prohlédli Oxford a jeli zpět do rodin, kde na nás čekala pizza a hranolky (sice divná kombinace, ale bylo to sakra dobrý :D). Ještě jsme dostali za úkol zeptat se rodiny na 16 otázek, takže to zůstalo na mě, jelikož holky by to dohromady nedaly vzhledem k tomu, že mají angličtinu jen asi 2 roky. Ale mně to nevadilo, aspoň jsem zas získala zkušenosti s mluvením anglicky :D
Třetí den v Anglii (15.4.)
V tento den bylo na programu městečko Bath. Rodiště Jane Austen, anglické lázně a zkrátka krásné místo. Potom jsme se vydali do Salisbury, kde jsme se podívali do katedrály a pak jsme měli čas i na nějaké ty nákupy. Koupila jsem burákové máslo a marmeládu, přeci jen - chci to ochutnat (což jsem zatím od příjezdu ještě neučinila, ale chystám se na to brzy) :D A potom přišel na řadu Stonehenge. Jsou to prostě kameny blízko u sebe bez nějakého většího významu, ale má to prostě takovou atmosféru, že jsem tam musela udělat tisíc fotek a strašně se mi tam líbilo!
Pak jsme měli udělat jednu velkou skupinou fotku i s lidma z vedlejšího
autobusu. Nevím, kdo všechno to měl na foťáku, ale já jí bohužel nemám a asi ani mít nebudu. Každopádně řidiči si na nás připravili překvápko a když jsme tam ještě stáli na fotku, tak vzali stříkací pistole a všechny nás pokropili vodou :D
Po Stonehenge nás čekala "doma" večeře alá kaše (míň jí snad být ani nemohlo :D), divná omáčka a zase ta zelenina přes půlku talíře (děkuji, ale tu jíst nebudu :D).

Čtvrtý den v Anglii (16.4.)
Ráno jsme jeli navštívit zámek ve Windsoru. Prý "královnina chalupa". Hmm...taky bych takovou chtěla :D Viděli jsme tam i střídání stráží. To mě úplně dostalo! A klidně bych se na to mohla dívat celý dny, to bylo něco tak úžasnýho, že to chci domůů! :D Pak jsem si v suvenýrech koupila tričko a něco pro rodinu a kámošky :) Potom jsme šli do muzea voskových figurín. Ty figuríny vypadají tak skutečně, že to snad není možné. Mám fotku se Shrekem, Dalajlámou (já fakt nevim jak se to píše :D), princeznou Dianou, Schwarzenegrem nebo třeba Robbie Williamsem...a pak ještě další, ale nechce se mi to vyjmenovávat všechno :D Od figurín se šlo "uličkou hororu", kde kdybychom šli první, tak by to možná i strašidelný bylo, ale vzhledem k tomu, že před náma šli nějací kluci, tak jsme se s D. vůbec nelekaly :D Akorát až nakonci jsem nějak nečekala ten zvuk a vyjekla jsem...trošku :D Pak jsme jeli takovými plastovými taxíky a někde u konce vás to mělo vyfotit. Jenomže já si toho jaksi nevšimla a D. taky ne a když jsme pak tu naší fotku viděly s D. na obrazovce, tak ještě když si na ní teď vzpomenem, tak se můžem potrhat smíchy. No radši bez komentáře... :D Potom bylo 4D kino, kde bylo vážně "příjemné", když si na nás pčíknul Hulk nebo když nám ten jeden z X-menů vrazil ty své drápy do zad. Ale bylo to božííí! Šla bych tam zas! :D

Večer nás čekal asi dvouhodinový(pro nás s holkama ještě delší, protože jsme nešli s ostatníma do restaurace na jídlo) rozchod. Nakonec jsme se s jednou z kámošek usadily v Burger Kingu, doufaly, že čas uteče a že nás nikdo nevyhodí, protože jsme si nic neobjednaly :D

Pak jsme šli se skupinou už zas k Big Benu (a tudíž parlamentu), Westminster Abbey a ještě zhlédnout Londýnské oko osvětlené :) Vůbec se mi nechtělo jet zas domů.

Odjezd domů
Řeknu to asi takhle - JÁ v noci dokonce spala v autobuse! To se mi jen tak nestává, že usnu v autobuse, ale teď jsem fakt s nepatrnýma přestávkama prospala celou noc :D Zase nám pouštěli filmy, zase jsme zpívali. Se spolusedící jsme se trhaly smíchy nad fotkama, nad vzpomínkama apod. Potom vystoupili lidi z jedné školy a my pokračovali dál v cestě. To jsme se začli smát asi nejvíc, obzvlášť když spolusedící potřebovala na záchod a já "chrastila" pitím v pet flašce, aby to vydávalo takové ty zvuky... :D Pak k nám přišel jeden z těch řidičů a řekl: " Nebuďte tak nadšený, kdyžtak ....škola...fakturu (já jsem rozuměla jen takhle útržky a spolusedící zas nějakou úplně nesmyslnou větu :D) Tak jsme se ho pak chtěli zeptat, co myslel, ale nějak na to nedošlo :D Ale když jsme vystupovali (zbytek jel ještě dál), tak jsme je poprosili, jestli se s náma vyfotí, tak máme fotku! :D:D (a že sem svoje fotky nedávám, ale teď udělám výjimku, protože je to srdcovka :D:D a stejně jsem jí zmenšila, tak tam nejdu skoro vidět, takže dobrý :D)A na závěr malá perlička. Chtěla jsem vyfotit kachnu, která stála na zemi, jenže v momentě, kdy jsem zmáčkla spoušt se kachna rozhodla, že si vzlétne na kašnu a tak jsem zachytila toto (potom mám i tu kachnu na kašně, ale ta nestojí již za řeč :D)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Caty Caty | Web | 18. dubna 2012 v 15:22 | Reagovat

Nejlepší,nejlepší,boží!
Nutně potřebuju znova do Anglie,snad se mi to příští nebo přespříští rok splní(i Francie)...ale prostě,uplně si vzpomínám,jak jsme tam byli my,taky jsme furt zpívali jednu zatracenou písničku a byl to mazec,prostě REPETE,s jinejma lidma no,ale to nebude problém:))Ale byli ste teda na lepších místech jak my:D,ty taky potřebuju navštívit,plus irsko,skotsko atd.

Cestování,cizí země a cizinci!!

2 Sherylin Lee Sherylin Lee | E-mail | Web | 19. dubna 2012 v 9:41 | Reagovat

Takže, preto si tu dlho nebola. Ja viem, že si v jednom článku spomínala, že pôjdeš, ale netušila som, že to bude tak dlho :).

Tú zeleninu si mala priniesť mne. Ja si svoj život bez zeleniny nedokážem predstaviť. Asi by som sa bez nej zbláznila (alebo by som nič nejedla, len pečivo). Ani na pizzi neješ zeleninu? Alebo to len v surovom stave odmietaš jesť?

To ste mali školský výlet? :) Podľa čoho ste sa zadeľovali k rodinám? To je výmenný pobyt na týždeň alebo len škola spolupracuje so zahraničnou školou? :)

Čo je zač tá kašna? :). Vidím tomu vtákovi len nohy, ale nie som si istá tým, či je to to, na čo myslím (a ten český výraz nechápem :D). Málokedy sa mi stáva, že nerozumiem slovu. Pred tým to boli boty :D (topánky u nás), polštár (vankúš), knoflíky (gombíky), želva (korytnačka). No týmto som časom prišla na chuť, ale žeby tá kašna bola kačka? :D. V tákoch sa nevyznám :D.

3 Caty Caty | Web | 19. dubna 2012 v 16:23 | Reagovat

Team Dimitrij? :D eeheeehee:DD

4 Beornottobe Beornottobe | Web | 20. dubna 2012 v 20:05 | Reagovat

[2]: Zeleninu nejím vůbec, snesu maximálně rajče, salátovou okurku, hrášek, kukuřici a občas syrovou mrkev :D
A byl to školní výlet, ale přes cestovní kancelář a nevím, podle čeho to rozdělovali :)
A kašna je vlastně fontána :D :)

5 Verča Pitrová Verča Pitrová | Web | 3. května 2012 v 16:36 | Reagovat

miluju anglii;)byla jsem tam asi před týdnem,a mám plno fote s budkou a  autobusy
anglie má své kouzlo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.