30 dní meme - 3., 4. a 5. den

13. února 2013 v 19:23 | Beornottobe |  30 dní meme

Seznam všech témat zde

Cha. Je to snad půl roku, co jsem se naposledy zaměřila na nějaké téma z tohoto "řetězáku". Asi jsem na to nějak pozapomněla. Vím, že se každé téma má dělat jeden den a má se to dělat nějak za sebou, ale to je na mě moc složitý...nebo já jsem spíš moc líná :D A jelikož nemám k tématům na 3., 4. ani 5. den toho moc na srdci, rozhodla jsem se je dát do jednoho článku.


3. den - tvůj názor na drogy a alkohol
Nepiju, ani neberu drogy. A ani to nikdy nemám v plánu. Neodsuzuju lidi, co si dají skleničku alkoholu nebo tak, ale mně to zkrátka nechutná a nevidím v tom význam, tak alkohol nevyhledávám. Maximálně si dám skleničku na nějaké oslavě, kde se to, bůhví proč, zkrátka dělá a očekává. Nechápu lidi, co pijí jen z "hecu" a proto, aby byli "in" a "cool" a přitom jim to vůbec nechutná. Stojí vám to za to?
Co se drog týče, asi nikdy nepřijdu na to, proč je ti lidé berou...Možná do toho spadli jen na popud někoho jiného, možná si mysleli, že tím vyřeší nějaké problémy, ale ono je to vlastně pak dostane ještě do větších problémů. Hádám, že ti, co se z toho pak snaží vyléčit, pak vážně z toho nadšení nejsou, a tak by bylo radši lepší zvážit to předtím, než uděláte tuhle chybu.


4. den- tvůj názor na náboženství
Chodím na školu, kde se vyučuje náboženství, mám kamarádku, která je silně věřící a věřím v to, že tady něco nadpřirozeného někde je. Nic z toho mě ale nikdy nepřesvědčilo věřit v Boha. Přijde mi, že je to prostě výmysl lidí, aby mohli na koho svádět, co se děje a aby měli někoho, na koho se můžou obrátit, když je jim nejhůř a když nikoho jiného nemají. Pro ně je to dobře, že se můžou někomu vypovídat a drží je to nad vodou. Tohle ještě chápu, fakt jo, ale nikdy asi nepochopím některá pravidla, která si církev vymyslela.Nebo jak jste hned hříšník, když nechodíte do kostela, když třeba řeknete jen "sakra" nebo "pane bože" nebo, když vás třeba znásilní a vy jdete na potrat (už vidím, jak byste byli nadšení z toho, že si musíte nechat dítě, které vám ten hrůzný zážitek bude připomínat).
Nebo třeba pravidla muslimů, co se zacházení se ženami týče...to mi přijde už přehnaný. A tohle prostě neni o víře v Boha, ale o moci nad lidma, kteří se nechají těmi pravidly určitého náboženství zmanipulovat.

5. den - den, kdy si přemýšlel/a o sebevraždě
Jedna věc je přemýšlet o tom a druhá je jí vykonat. Pravdou je, že o sebevraždě přemýšlím často, když se zkrátka cítím na dně, když mi život neustále hází klacky pod nohy, když mám pocity, že život je stejně strašně velká absurdita a nemá smysl, protože na konci všichni jednou umřeme. Ale život bych si s největší pravděpodobností nevzala. Nemohla bych to totiž udělat těm lidem kolem sebe, je to strašně sobeckej čin a opustit všechny a zanechat je tu s otázkou "proč to udělala?" a "mohli jsme tomu nějak zabránit?" bych nedokázala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Emanuela Emanuela | Web | 14. února 2013 v 13:12 | Reagovat

na alkohol máme absolutně stejný názor! aspoň jeden člověk v "okolí". náboženství..bereš to celkem dobře, všechno je to podle mě výmysl lidí, nevím, nějak věřící nejsem ani nic. jinak k sebevraždě mám podobný názor, přemýšlet je jedna věc a konat druhá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.